Tunalı Hilmi Caddesi eskiden beri insanların eğlence için en çok zaman harcadıkları yer olmuştur. Ankara’nın en çok eğlence mekanı Tunalı etrafında’dır. Çok farklı yaş aralıklarından, farklı eğlence anlayışına ait insanlar Tunalı üzerinde kendilerine hitap eden eğlence mekanını bulabilirler.

Bir uçtan bir uca çok farklı alternatifler Tunalı Hilmi üzerinde mevcuttur. Bunlara dahil edebilecek mekan sayısı da her geçen gün artmaktadır.

Flat

Tunus Caddesi No: 54 adresinde bulunan ve telefon numaralarıı: 0 (312) 466 63 11 – 466 63 12 Cep: 0531 651 63 12 olan mekan ilk olarak 2008 senesinde Tunus caddesi üzerinde hizmete girdi. Oldukça zengin bir içki menüsü olan bu mekanda her geceyi temsilen bir kokteyl müşterilere sunulmakta ve bu içecekler indirimli olarak müşterilere sunulmakta.

Pazartesi Günleri: Martini ve Frozen Margarita’lar 14 tl’ye müşterilere sunuluyor.

Salı Günleri: Sambuca gecesi.. Özellikle kış günlerinin vazgeçilmezlerinden olan Sambuca günün içkisi seçiliyor ve müşterilere sunuluyor.

Çarşamba Günleri: Çarşamba günlerinin sloganı Flat’te Black Wednesday. Whisky kullanılarak hazırlanan en can alıcı kokteyller çarşamba geceleri Flat’te. Jack Danielsi Chivas, Black Label bunların arasında yer alıyor.

Perşembe Günleri: Flat’i Flat yapan içeceklerin başında gelen Mojito’lar perşembe günleri Tunus caddesi Flat’te..

Cuma ve Cumartesi geceleri seçimleri müşterilere bırakan Flat Pazar geceleri ise shot by flay sloganı ile eğlenceyi tam gaz devam ettiriyor.

Tunalı’nın hemen dibinde Tunus caddesi üzerinde yer alan Flat’in hem içecek menüsü hem de yemek menüsü oldukça zengin. Tatlı’ları da müşterilerin oldukça ilgisini çeken ürünleri arasında yer alıyor..

Flat yeni açtığı şubesi ile de Ankara’nın yeni gözdesi konumunda.  FlatX2.FlatX2 arjfantin caddesi üzerinde müşterileriyle buluşuyor ve Arjantin caddesinin azalan enerjisini yükseltiyor.

IF Performance Hall

Ankara’nın geçmişi eski olan ender mekanlarındandır IF Performance Hall.2005 senesinde Ankara’lı müşterileriyle buluşmuştur ve Tunus caddesi üzerinde 14 numaralı binanın altında yer almaktadır. Ankara’nın en sosyal mekanlarından biri olan IF Perfomance Hall insanların oturup muhabbet edebilecekleri bir mekan değil. Kendi söylemlerine göre Gönül Adam’ları tarafından kurulmuştur ve müziğin insanlar arasında iletişim ve paylaşım aracı olduğuna inanırlar. Hafta da 3 4 gün konser verilen, stand-up gösterileri, partiler eksik olmayan farklı gösterileri bir araya getiren bu mekanda eğlence sınırsızdır. Mekan’ın en büyük handikapı küçük ve basık olmasıdır. Sadece 8 kişilik bir gösteri sahnesi olan mekanda insanlar sıkışarak müzik dinlerler ama IF’i de IF yapan özelliklerden birisidir aslında bu. Müşterilerinin rahat etmesi noktasında hayli katı kuralları olan mekan Dam’sız mekana kesinlikle müşteri almıyor ve girişler de genelde ücretli oluyor. Genel bir tanıtım yapıldığına göre oldukça eğlenceli olan bu mekanın ziyaret edilmesi şiddetle önerilir. Bu mekana dair aktiviteleri tunalihilmi.com.tr üzerinden de takip edebilirsiniz.

Under Roof

Under Roof Tunus caddesi ile Kennedy Caddesinin kesiştiği noktada yer alan Ankara’nın genç mekanlarından bir tanesi. Sanki biraz öğrenciler düşünülerek açılmış bir mekan gibi Under Roof. Fiyatları oldukça makul olan bu mekan gece saat 3’e kadar müşterilerine hizmet veriyor. Önünde sürekli insanların olduğu bu mekan zaten Kennedy caddesi üzerine kafanızı uzattığınız anda dikkatinizi çekecektir. Yaz olsun kış olsun popülerliğinden hiç bir şey kaybetmeyen bu mekanın hemen yanında Sekans ve Sakal yer alıyor. Bu mekanların tek sıkıntısı ise erken saatte kapanmaları.

Retrox Pub

İsminden yola çıkarak tasarlanıp dizayn edildiği son derece açık olan mekan Retro çizgiler taşımakta. Müşterilerine içkilerle birlikte güzel yemek hizmeti de veren bu mekan öğrencilerin ve genç eğlence düşkünlerinin son zamanlarda hayli gözdesi. Alt kata gidildiğinde bir gece kulübü havası hissederken üst kata çıktığınızda Retro havasında bir barla karşı karşıyasınız. Bir de çok güzel önce ve arkada bahçesi bulunuyor. Sürekli olarak müşterilerine paylamış mısır ikram eden mekanlardan bir tanesi Retrox Tunalı civarındaysanız Tunus caddesi üzerinde kesinlikle ziyaret edilmesi gereken bir mekan. Kennedy’den Kavaklıdere yönüne giderken solda kalan Retrox arkadaşlarla gelinip uzun uzun geyik yapılacak mekanlar listesinde yer alıyor.

Bu mekanlar Tunalı civarında  yer alan gözde eğlence mekanlarından bazıları.

Yorum yap